Wszystkie artykuły

DEPILACJA PIERSI U KOBIET I MĘŻCZYZN

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
DEPILACJA PIERSI U KOBIET I MĘŻCZYZN
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. OWŁOSIONE BRODAWKI SUTKOWE U MĘŻCZYZN
  3. SPOSOBY NA USUWANIE OWŁOSIENIA PIERSI
  4. LASEROWA EPILACJA BODAWEK SUTKOWYCH
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Nadmierne owłosienie często spowodowane jest nadmierną produkcją przez organizm hormonu zwanego kortyzolem. Kortyzol, tak zwany „hormon stresu”, jest hormonem steroidowym, który kontroluje metabolizm i odpowiedź immunologiczną. Produkowany jest w nadnerczach, w warstwie pasmowatej kory nadnerczy. Nieprawidłowa wartość poziomu kortyzolu może prowadzić do Zespołu Cushinga. Objawy zespołu Cushinga to zwiększona ilość tłuszczu na klatce piersiowej i brzuchu, czerwona, opuchnięta twarz, purpurowe rozstępy, osłabienie w górnych częściach ramion i nóg, niskie libido, depresja i wspominane owłosienie na ciele. Koszt wykonania badania na stężenie kortyzolu zależy od indywidualnych cenników wybranych laboratoriów.

OWŁOSIONE BRODAWKI SUTKOWE U MĘŻCZYZN

Męskie owłosienie nie rzadko jest powodem sporów. Czy bujne owłosienie u mężczyzny jest oznaką męskości, czy raczej wygląda mało estetycznie? Bez względu na odpowiedź, trzeba przyznać, że część męskiej pielęgnacji sprowadza się właśnie do kontroli owłosienia. Intensywność męskiego owłosienia zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście uwarunkowanie genetyczne. Kolejny czynnik wpływający na poziom owłosienia ciała, to nadmierna ilość testosteronu, która ma podłoże androgeniczne. Jego przejawem jest grube i ciemne owłosienie na klatce piersiowej, brzuchu, nogach oraz przedramionach.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

SPOSOBY NA USUWANIE OWŁOSIENIA PIERSI

Piersi należą do bardzo wrażliwych miejsc na ciele kobiety, dlatego jeśli włosy na piersiach występują tylko w postaci delikatnego, jasnego meszku, nie ma potrzeby ich usuwania. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy włosy na piersiach są ciemne, grube i dość obfite. Wówczas można zdecydować się na ich usunięcie. Usuwanie włosków przy pomocy pęsety nie należy do przyjemnych, ale jest szybkim i prostym sposobem zniwelowania tego problemu.

Należy jednak pamiętać, że wyrywanie włosów, nawet wraz z cebulką, nie należy do metod trwałych, może jednak skutecznie osłabić włoski i spowolnić ich odrost. Dużo mniej czasochłonnym, aczkolwiek równie nieprzyjemnym sposobem jest depilacja owłosienia za pomocą wosku. Ze względu na wrażliwość kobiecych piersi, w celu uniknięcia podrażnienia tej delikatnej skóry, depilację piersi woskiem warto wykonywać w gabinecie kosmetycznym.

Zdecydowanie skuteczną i jednocześnie trwałą metodą na pozbycie się owłosienia, jest laserowe usunięcie owłosienia. Obecna technologia jest szeroko rozwinięta tak, aby nie powodować skutków ubocznych oraz nie sprawiać bólu. Epilacja polecana jest szczególnie osobom o mocnym i ciemnym owłosieniu.

LASEROWA EPILACJA BODAWEK SUTKOWYCH

Owłosienie skóry okolic piersi jest nie tylko kłopotliwe, ale także negatywnie wpływa na samoocenę. Skuteczną i trwałą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia tej okolicy, jest epilacja laserowa. Epilacja laserowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia. LASER MEDYCZNY DO EPILACJI LINSCAN dzięki liniowemu skanowaniu dociera do cebulek włosa, niszcząc je, przez co włosy już nie odrastają. Należy tylko pamiętać, że laser działa tylko na owłosienie znajdujące się w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Podsumowanie

Po epilacji LASEREM DIODOWYM LINSCAN wrastające włoski i podrażnienia pozostają tylko wspomnieniem. Wystarczy przeprowadzić kilka zabiegów, aby efekty były zauważalne. Ze względu na to, że jest to bardzo wrażliwy obszar, przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który dobierze bezpieczną i dającą efekty technikę usunięcia niechcianego owłosienia.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE