Wszystkie artykuły

LECZENIE ŁYSIENIA LASEREM FOTONA. TO MOŻE BYĆ PRZEŁOM! – HAIR RESTORATION

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
LECZENIE ŁYSIENIA LASEREM FOTONA. TO MOŻE BYĆ PRZEŁOM! – HAIR RESTORATION
Przejdź do wątku
 1. Wstęp
 2. CO TO JEST ŁYSIENIE ANDROGENOWE? SPRAWDŹ, CZY TERAPIA JEST DLA CIEBIE?
 3. DLACZEGO ŁYSIEJEMY?
 4. JAK POBUDZIĆ WZROST WŁOSÓW? LASER FOTONA ROBI TO NA TRZY SPOSOBY!
 5. JAK WYGLĄDA ZABIEG?
 6. CZY ZABIEG JEST BOLESNY? ODCZUCIA POZABIEGOWE
 7. SCHEMAT LASEROWEJ TERAPII ŁYSIENIA
 8. BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU
 9. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

LASER ER: YAG W TERAPII ŁYSIENIA okazał się skuteczny w bezoperacyjnej stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania potwierdzają, że laser o długości fali 2940 nm budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu. Sukces metody pozwolił opracować nową procedurę. Stosujący tę metodę amerykańscy lekarze oceniają, że terapia daje nawet 75% wzrostu gęstości włosów u pacjentów, u których łysienie zaczęło się nie wcześniej niż przed 8 laty. Efekty terapii zostały zaprezentowane na tegorocznym sympozjum Laser&Health Academy.

CO TO JEST ŁYSIENIE ANDROGENOWE? SPRAWDŹ, CZY TERAPIA JEST DLA CIEBIE?

Częściej łysienie androgenowe dotyczy mężczyzn, jednak występuje także u kobiet. U pań włosy przerzedzają się od szczytu głowy, bez przesunięcia granicy zarostu. U mężczyzn proces utraty włosów zaczyna się z reguły od cofnięcia linii zarostu na czole i skroniach. Powstają wtedy tzw. zakola, które przesuwają się ku tyłowi. Łysienie pojawia się też na szczycie głowy i rozchodzi promieniście. Klasyfikacja Hamiltona-Norwooda wyróżnia 7 stopni rozwoju łysienia androgenowego u mężczyzn. Do laserowego leczenia nie kwalifikuje się ostatniego stadium, gdzie występuje tylko bardzo wąski pasek włosów z tyłu głowy (mieszki włosowe na potylicy nie są podatne na łysienie androgenowe). Laserowa terapia na wypadanie włosów przynosi efekty!

DLACZEGO ŁYSIEJEMY?

Część włosów na głowie wykazuje nadwrażliwość na pochodną testosteronu o nazwie dihydrotestosteron (DHT). Co ciekawe, poziom testosteronu i innych hormonów jest z reguły prawidłowy. DHT łączy się z receptorami na brodawkach włosowych i zmniejsza dostawy tlenu i energii do mieszków włosowych. Dzieje się to z nie do końca znanych przyczyn, wśród których znaczenie mają genetyczne predyspozycje i czynniki środowiskowe. Mieszki włosowe ulegają miniaturyzacji, a włosy, które produkują też są coraz cieńsze i krótsze. Z czasem włosy zamieniają się w blady, niemal niewidoczny puch, który przypomina brzoskwiniowy meszek. Wydaje Ci się wtedy że to już łysina. Tymczasem skóra pokryta jest delikatnymi włosami typu vellus. I takie włosy można reanimować. Łysienie androgenowe nie od razu prowadzi bowiem do śmierci mieszków włosowych. Są one prze całe lata w stanie spoczynku

DOPÓKI WIĘC WYSTĘPUJĄ WŁOSY TYPU VELLUS (NAWET WIDOCZNE TYLKO POD MIKROSKOPEM) MOŻNA POBUDZAĆ WZROST WŁOSÓW. Badania pokazują, że nawet po 8 latach od momentu uśpienia mieszków włosowych można pobudzić regenerację włosów. Oczywiście im wcześniej zaczniesz działać, tym większe masz szanse na lepsze efekty.

JAK POBUDZIĆ WZROST WŁOSÓW? LASER FOTONA ROBI TO NA TRZY SPOSOBY!

Zabieg laserowy Fotona Er: YAG w trybie SMOOTH wywołuje w skórze efekt termiczny. Równomiernie podgrzewa głębsze jej warstwy do 65 stopni Celsjusza bez naruszenia ciągłości naskórka. Daje to aż trzy korzyści!

 • Pod wpływem temperatury zwiększa się dopływ krwi do „uśpionych” mieszków włosowych. Gwałtowna reakcja poprawia dotlenienie i odżywienie brodawek włosowych, a mieszki włosowe zyskują energię do wytwarzania pełnowartościowych włosów.
 • Super-długie impulsy w trybie SMOOTH pobudzają uwolnienie czynników wzrostu. To także ma znaczenie dla wytworzenia włosów dobrej jakości.
 • Laserowy zabieg Er: YAG poprawia regenerację naskórka. Przyspieszona wymiana komórek naskórka powoduje, że szybciej regenerują się i wzrastają mieszki włosowe, osłabione przez androgeny.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

 • Zgłaszasz się na zabieg ze świeżo umytymi włosami.
 • Obszar zabiegowy – gdzie występuje przerzedzenie włosów – dzielony jest na mniejsze powierzchnie, zwłaszcza jeśli jest oddzielony gęsto rosnącymi włosami.
 • W przypadku łysienia o większym nasileniu (stopnie IV-VI ) zabieg trwa ok. 15 minut, fazy łysienia II i III wymagają więcej czasu ze względu na konieczność rozczesywania włosów.
 • Wiązka lasera wykonuje serię bezbolesnych impulsów. Każde przejście wykonywane jest dwukierunkowo płynnym ruchem. Takich przejść w zależności od rodzaju sprzętu wykonuje się 4-6 na każdym wyznaczonym obszarze.
 • W dniu zabiegu nie jest zalecane mycie skóry głowy, natomiast w kolejnych dniach pacjent powinien nawilżać głowę, stosując nawilżające szampony albo np. za pomocy serum z kwasem hialuronowym. Po laseroterapii skóra może być sucha i łuszcząca.


CZY ZABIEG JEST BOLESNY? ODCZUCIA POZABIEGOWE

Ponieważ LASER ER: YAG w trybie SMOOTH działa nieablacyjnie, nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga chłodzenia czy znieczulenia. W dniu zabiegu nie zalecane jest mycie skóry głowy. U większości pacjentów występuje krótkotrwałe, delikatne łuszczenie skóry głowy (2-3 dni po zabiegu), co wynika z przyspieszonej regeneracji naskórka.

SCHEMAT LASEROWEJ TERAPII ŁYSIENIA

Podstawowa terapia łysienia ER: YAG FOTONA w trybie SMOOTH wykonywana jest do 6 zabiegów co 2 do 4 tygodni. U niektórych osób zaleca się wykonanie dodatkowych powtórzeń co kolejne 2-4 tygodnie. Następnie wskazane są jednorazowe zabiegi przypominające co 4-6 miesięcy.

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Lasery Er: YAG Fotona są wyposażone w technologię VSP (Variable Square Pulse). „Kwadratowe impulsy laserowe” czuwają nad bezpieczeństwem zabiegów, eliminując powolne wzrosty i długie spadki mocy impulsów laserowych. Dzięki temu do skóry dociera tyko potrzebna dawka energii, bez ryzyka oparzeń.

W trybie SMOOTH energia lasera jest dostarczana do tkanek w szybkiej sekwencji impulsów lasera o niskiej fluencji w obrębie ogólnego długiego impulsu trwającego kilkaset milisekund. Częstotliwość powtarzania impulsów w sekwencji jest ustalona na poziomie optymalnym dla nieablacyjnych zabiegów na skórze.

Podsumowanie

ZABIEGI NA POROST WŁOSÓW – CORAZ BARDZIEJ POTRZEBNE!

Łysienie androgenowe dotyka w ciągu życia ok. 50% kobiet i aż 96% mężczyzn rasy białej. American Hair Loss Association podaje, że ponad 66% mężczyzn doświadcza problemu utraty włosów około 35. roku życia. Choć są i mężczyźni, którzy zaczynają tracić włosy zaraz po okresie dojrzewania. 40% kobiet z występującym problemem przerzedzenia włosów wdraża leczenie. W rezultacie setki milionów ludzi na całym świecie szuka sposobów na zatrzymanie łysienia. W USA aż 80 milionów osób jest zaniepokojonych utratą włosów. Oblicza się, że globalny rynek walki z łysieniem rośnie w tempie ponad 5% rocznie i w 2025 roku będzie wart ponad 12 miliardów dolarów (raport Grand View Research Inc.).

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE