Wszystkie artykuły

JAKI LASER NA TWARZ PRZYNIESIE DOBRE EFEKTY?

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
JAKI LASER NA TWARZ PRZYNIESIE DOBRE EFEKTY?
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. CO TO JEST LASEROTERAPIA?
  3. NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁAJĄ URZĄDZENIA LASEROWE?
  4. LASER A SKÓRA TWARZY
  5. SKUTECZNE ZABIEGI NA TWARZ
  6. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Choć laseroterapia w medycynie estetycznej cieszy się niesłabnącą popularnością od lat, spectrum zastosowania laserów stale się poszerza, a mnogość urządzeń laserowych na rynku coraz częściej powoduje dezorientację u osób chcących zapisać się na zabieg.

CO TO JEST LASEROTERAPIA?

Laseroterapia to grupa zabiegów wykorzystujących urządzenia laserowe.

Jest to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się problemu, charakteryzujący się obecnie szybkim i bezbolesnym efektem końcowym. Lasery wykorzystywane są nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w chirurgii, stomatologii czy kosmetologii. Jako że laseroterapia jest skutecznym zabiegiem przeciwzapalnym, znajduje także szerokie zastosowanie we wspomaganiu naturalnych procesów regeneracyjnych, przyspieszając ich gojenie.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁAJĄ URZĄDZENIA LASEROWE?

Laser to urządzenie, które wytwarza i wzmacnia wiązkę promieniowania elektromagnetycznego, a także generuje kilka rodzajów fal: elektromagnetycznych z zakresu ultrafioletu, podczerwieni, oraz światła widzialnego.

Jego nazwa pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy procesu: Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, co można przetłumaczyć jako: „wzmacnianie światła przez wymuszoną emisję promieniowania”. Wszystkie lasery, niezależnie od przeznaczenia działają tak samo, różnią się jedynie sposobem emisji światła. Światło laserowe, działając na tkankę może zostać rozproszone, zaabsorbowane, odbite, a także przepuszczone.

Dla odmiany wiązka światła która przenika przez tkanki, może występować o rożnej mocy i być różnie wychwytywana przez określone struktury w skórze. Współczesne zabiegi laserowe charakteryzują się małą inwazyjnością i krótką rekonwalescencją. Zabieg jest na tyle bezpieczny, że przeciwskazaniem do jego wykonania pozostają w większości: ciąża, karmienie piersią, świeża opalenizna – zarówno ta na słońcu i solarium, jak i po użyciu kremów brązujących, aktywne infekcje skóry, oraz stosowanie preparatów światłouczulających.

LASER A SKÓRA TWARZY

Stres, tempo życia, nieodpowiednia dieta, używki, a także niewłaściwa pielęgnacja skóry wpływają na jej starzenie. Współczesna medycyna estetyczna nie tylko skutecznie umożliwia spowolnienie procesu starzenia w tym m.in. usuwanie zmarszczek, ale także minimalizuje jego skutki. Obecnie, zabiegi kosmetyczne na twarz kobiet, to nie tylko działanie upiększające, ale także działania profilaktyczne. Laseroterapia to skuteczna, bezbolesna i bezinwazyjna metoda leczenia trądziku, zmarszczek czy przebarwień na twarzy.

SKUTECZNE ZABIEGI NA TWARZ

Pierwsze oznaki starzenia się skóry można zaobserwować w okolicach oczu, są to tak zwane „kurze łapki”. Dodatkowo, im bardziej ekspresyjna mimika twarzy tym większe prawdopodobieństwo szybszego zauważenia pierwszych zmarszczek. Jak możemy poradzić sobie z tym problemem? Zabiegiem laserowym który doskonale ujędrni twarz, jest fotoodmładzanie za pomocą lasera.

Urządzenie, dzięki pulsującemu światłu pobudza tkanki skóry, przebudowuje włókna kolagenowe, a także stymuluje komórki do produkcji elastyny. Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a pory zwężają. Cera zyskuje zdrowy koloryt, skóra staje się wyraźnie gęstsza. Zabieg fotoodmładzania stosuje się często na skórę twarzy, a także szyi, ramion, dekoltu oraz dłoni, zabieg można wykonywać także na pozostałych obszarach ciała. Fotoodmładzanie wykonujemy w serii zabiegów od 1 do 6 w miesięcznych odstępach.

W przypadku leczenia przebarwień, kluczowa jest tutaj diagnostyka i eliminowanie problemu. System laserowy Fotona cechuje się nie tylko ogromną precyzją, ale także skutecznością, a podczas zabiegu nie uszkadza tkanek. Czteroetapowa procedura zabiegowa MELASMA 4D laserem FOTONA STARWALKER to doskonały sposób na usuwanie przebarwień. Laser Q-Switched Nd: YAG MaQX emituje impulsy które mierzone są za pomocą pikosekund. W momencie, kiedy energia lasera niszczy melanosomy i rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki umożliwiając usunięcie ich z organizmu przez układ odpornościowy. Pacjenci o ciemnej karnacji zadowalącymi wynikami mogą cieszyć się już po trzech zabiegach, tymczasem w przypadku pacjentów o jasnej karnacji sugerowane jest wykonanie pięciu zabiegów. Dla utrzymania jednolitego koloru skóry bez przebarwień, zaleca się powtarzanie zabiegu raz w roku.

Podsumowanie

Laseroterapia to doskonały sposób na poradzenie sobie z problemem starzenia się skóry, usuwaniem przebarwień, czy walką z trądzikiem. W laseroterapii w ostatnich latach wiele się zmieniło, nie tylko pod względem urządzeń, stosowanych substancji, technik działania, ale także postrzegania jej jako skutecznego narzędzia walki ze starzeniem się skóry i całego organizmu. Każdego dnia, coraz więcej ludzi chętnie korzysta z jej dobrodziejstw.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE