Wszystkie artykuły

LASER CZY OPERACJA PLASTYCZNA? CO JEST LEPSZE NA ZMARSZCZKI?

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
LASER CZY OPERACJA PLASTYCZNA? CO JEST LEPSZE NA ZMARSZCZKI?
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. CIĄĆ CZY NIE CIĄĆ?
  3. ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ
  4. GŁĘBSZA ANALIZA
  5. IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ
  6. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Wybór: laser czy operacja plastyczna to przede wszystkim kwestia stanu umysłu, wieku oraz kondycji naszej skóry. Operacja plastyczna jest dość drastycznym oraz inwazyjnym zabiegiem i zdecydowanie wymaga znacznie dłuższej rekonwalescencji. Daje natomiast efekty wyjątkowe spektakularne: za jednym zamachem znikają wszystkie zmarszczki a skóra na twarzy jest pięknie napięta. Zabiegi z użyciem nowych laserów są równie efektowne, wymagające od pacjenta większej cierpliwości, gdyż ich rezultaty są rozłożone w czasie. Czyli – piękniejemy stopniowo, bardziej naturalnie. Skóra jest tu też symulowana do produkcji nowego kolagenu i szybszej autoregeneracji. Zabiegi z wykorzystaniem laserów medycznych są mniej lub prawie wcale nieinwazyjne w porównaniu do operacji plastycznej.
CIĄĆ CZY NIE CIĄĆ?

Operacja plastyczna czy też lifting chirurgiczny są doskonałą propozycją dla osób w mocno zaawansowanym wieku. Albo wyjątkowo niecierpliwych. Kiedy zmiany w tkankach są już bardzo poważne a zdolności skóry do samoregeneracji mocno osłabione, zabieg przy użyciu skalpela jest zazwyczaj dobrym rozwiązaniem. Natomiast u nieco młodszych osób, u których problem zmarszczek i wiotkości skóry wciąż jest możliwy do odwrócenia – lifting laserowy będzie zdecydowanie lepszą alternatywną niż operacja chirurgicznych. Co więcej, taka terapia przyniesie korzyści – będzie zarówno odmładzająca jak i regenerująca.

Lasery medyczne działają na różnych głębokościach skóry, niwelując niedoskonałości jak również wpływając odmładzająco na skórę i inne tkanki, pobudzając i aktywując naturalne procesy, które w nich zachodzą. Taka metoda jest więc bardziej kompleksowa i uniwersalna – rozwiązuje problemy starzejącej się skóry i poprawia jej zdrowie. Przy okazji nie zmieniając rysów twarzy.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ

Pomimo faktu, że istnieje wiele różnych laserów o różnych długościach fal, większość z nich działa poprzez aktywację naturalnych mechanizmów organizmu, aby przywrócić do optymalnego funkcjonowania. Tworząc różnego typu urazy stymulują do wytwarzania nowego kolagenu i tworzenia nowej skóry.

Nowe terapie laserowe nie tylko naprawiają, odmładzają i leczą, ale również są bezpieczne i oferują całkowicie naturalne efekty. Są skuteczne i nieinwazyjne. Jednym z bardziej zaawansowanych laserów stosowanych w odmładzaniu twarzy, szyi i dekoltu jest LASER MEDYCZNY FOTONAZABIEG FOTONA 4D to procedura liftingu łącząca w sobie cztery synergiczne techniki. Wykorzystywanie synergii pozwala na osiągnięcie lepszych efektów. LASEROWY LIFTING FOTONA 4D pozwala uzyskać efekty w postaci spłycenia bruzd nosowo-wargowych, poprawy owalu twarzy a także ujednolicenia kolorytu i wygładzenia struktury skóry. To zabieg niezwykle uniwersalny również, jeśli chodzi o wiek pacjenta. Może być stosowany zarówno profilaktycznie tuż po 30. jak i u osób bardzo dojrzałych.

GŁĘBSZA ANALIZA

Starzenie się twarzy nie dotyczy jedynie skóry. Procesy degradacji zachodzą we wszystkich tkankach, także w mięśniach. Dlatego też nowe urządzenia laserowe mają możliwość stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. Zainicjowane w ten sposób procesy prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej.

Tak działa laser Er:Yag od FOTONY, poprawia kondycję i elastyczność mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych i górnej oraz dolnej części ust. Taki laserowy endolifting poprawia napięcie oraz elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, niweluje zmarszczki wokół ust oraz likwiduje linie marionetki. Następuje też widoczne zagęszczenie i ujędrnienie skóry twarzy.

IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ

Odmładzanie twarzy laserem sprawia, że wygląda ona młodziej, jest wyrazista i wymodelowana a do tego skóra odzyskuje jędrność, równomierny koloryt i blask. Znikają nie tylko zmarszczki (grawitacyjne, zanikowe i wynikające z ubytków kolagenowych) ale także przebarwienia a nawet zmniejszają się pory skóry.

Skóra jest elastyczna, ponieważ odbudowana zostaje jej struktura. To globalna terapia odmładzająca i poprawiająca kondycję skóry i tkanek. Nic dziwnego, że laserowe liftingi stanowią prawdziwy przełom i zmieniają sposób myślenia o odmładzaniu.


Podsumowanie

Odmładzanie laserowe i operacje chirurgiczne to zabiegi, które zawsze powinny być dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Przy podejmowaniu decyzji ważny jest zarówno wiek metrykalny jak i stan biologiczny, kondycja a nawet styl życia i osobiste upodobania. Każdą decyzję warto przedyskutować z kilkoma specjalistami, posłuchać wszelkich za i przeciw. W ostatecznym rozrachunku – nie jest istotny rodzaj terapii, którą wybierzemy ale to jakie przyniesie nam rezultaty. I czy sprawi, że poczujemy się lepiej i atrakcyjniej.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE