Wszystkie artykuły

LASER FOTONA STARWALKER – POGROMCA TATUAŻY

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
LASER FOTONA STARWALKER – POGROMCA TATUAŻY
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. ZAAWANSOWANY SYSTEM LASEROWY
  3. PODWÓJNA MOC
  4. DOBRA DŁUGOŚĆ
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Wydajny system laserowy Pico-Nano-KTP, 4 długości fali laserowej, technologia Dopasowanego Impulsu Laserowego ASP, Vacuum Cell zapewniające perfekcyjną jednolitość wiązki laserowej. Brzmi jak szyfr? Sprawdźmy co to wszystko tak naprawdę oznacza.

ZAAWANSOWANY SYSTEM LASEROWY

 Po pierwsze: system laserowy trzeciej generacji STARWALKER® to zaawansowany system laserowy i to jest wyraźnie odczuwalne zarówno dla nas użytkowników jak i dla naszych pacjentów – mówi dr n.med. Magdalena Łopuszyńska.


LASER FOTONA STARWALKER uderza z mocą fali fotoakustycznej. Emituje wysoką moc w bardzo krótkim impulsie. Doprowadza do eksplozji, mierzonej w piko-, nano-, mili- oraz mikrosekundach. W ten sposób skutecznie usuwa wszystkie barwy tatuaży (radzi sobie nawet z trudnymi pigmentami) i jest równie skuteczny w leczeniu opornych przebarwień. Do tego łączy on dwie technologie dla skutecznego usuwania głęboko położonych tatuaży, o skomplikowanym składzie chemicznym i dużych ilościach barwnika – wyjaśnia specjalistka.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

PODWÓJNA MOC

Technologie Frac-TAT™ to bardzo istotna cecha tego lasera. Ich działanie składa się z dwóch etapów. Etap 1 czyli tryb lasera frakcyjno-ablacyjnego, który tworzy w skórze niewidoczne gołym okiem mikro-otwory. Niczym mikroskopijne tunele będą one odprowadzać gaz i parę wodną uwalniane podczas właściwego zabiegu usuwania pigmentów. Dzięki temu nie dojdzie do tzw. efektu mrożenia – bez tuneli zbierający się na skutek działania lasera gaz blokowałby działanie impulsów drugiego etapu – czyli MaQX.

Impuls MaQX daje silny efekt fal fotoakustycznych. Sekwencja impulsów kumuluje energię tam, gdzie znajdują się barwniki i rozbija je na mniejsze cząsteczki. Organizm, poprzez układ limfatyczny i białe krwinki usuwa je szybko i w sposób całkowicie naturalny. Podobny proces usuwania obcych chromoforów odbywa się naturalnie, bez użycia lasera, ale jest on bardzo powolny. To właśnie dlatego tatuaże bledną z czasem.

Zabiegi laserowe mocno przyspieszają ten proces – pozwalając pozbyć się niechcianego wzoru (czy makijażu permanentnego) już po kilku krótkich sesjach. Skuteczność zabiegu jest większa w przypadku ciemnych barwników, ponieważ lepiej absorbują one światło laserowe. Skuteczność polega na tym, że skumulowana jest potężna energia i w krótkich nanosekundowych sekwencjach (kumulacja jeszcze krótszych impulsów pikosekundowych) działa również doskonale na jaśniejsze pigmenty – zielone, niebieskie, żółte ­- bez uszkodzenia otaczających je tkanek, mimo podobnej barwy melaniny w skórze i hemoglobiny we krwi. Po każdym zabiegu niechciany tatuaż (lub makijaż permanentny) jest coraz jaśniejszy, aż w końcu po prostu staje się niewidoczny. Problem po prostu znika!

DOBRA DŁUGOŚĆ

FOTONA STARWALKER® oferuje cztery rodzaje fal, każda z nich działa na określony kolor barwnika w tatuażu. Dzięki takiemu połączeniu – ten laser naprawdę „wymazuje” tatuaże. Żadnych śladów, blizn czy bólu. A jak się ma długość fali do koloru?

  • Fala o długości 1064 nm Nd: YAG – jest przeznaczona dla ciemnych pigmentów (czerń, brąz, granat),
  • Fala o długości 532 nm KTP jest odpowiednia do likwidowania barwników czerwonych, fioletowych i pomarańczowych,
  • Fala o długości 650 nm nadaje się dla barwników zielonych,
  • Fala o długości 585 nm sprawdza się do usuwania pigmentów błękitnych.


Podsumowanie

FOTONA STARWALKER specjalizuje się w usuwaniu tatuaży oraz wszelkiego rodzaju przebarwień skóry, odbarwień, melasmy, plam soczewicowatych a także objawów fotostarzenia się. Do tych, absolutnie unikalnych właściwości dodajmy jeszcze likwidowanie zmian naczyniowych – czyli „pajączków”, żylaków czy rumienia oraz leczenie trądziku różowatego. To urządzenie sprawdza się także w usuwaniu owłosienia, brodawek a nawet leczeniu grzybicy paznokci. Uelastycznia skórę i niweluje blizny oraz rozstępy. Skutecznie zwęża także rozszerzone pory, redukuje łojotok i trądzik pospolity o lekkim i umiarkowanym natężeniu.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE