Wszystkie artykuły

LASEROWY LIFTING POWIEK – NOWE OBLICZE ODMŁADZANIA

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
LASEROWY LIFTING POWIEK – NOWE OBLICZE ODMŁADZANIA
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. WYKONANIE LASEROWEGO LIFTINGU POWIEK
  3. DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG?
  4. CZY ISTNIEJĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?
  5. JAK WIELE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ?
  6. LASEROWY LIFTING POWIEK – SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
  7. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Rozwój technologii laserowej pozwolił na wprowadzenie znaczących zmian w tym zakresie. Wprowadzenie laseroterapii do zabiegów medycyny estetycznej sprawiło, że możliwe stało się przeprowadzenie bezoperacyjnego liftingu powiek. Jest to procedura cechująca się niskim poziomem inwazyjności. Dzięki temu ryzyko powikłań oraz jakichkolwiek skutków ubocznych po zabiegu jest minimalne, a regeneracja i okres rekonwalescencji są krótkie.

WYKONANIE LASEROWEGO LIFTINGU POWIEK

Jeśli chcemy wykonać u siebie laserowy lifting powiek, to istotne będzie znalezienie doświadczonego w tym zakresie specjalisty, który pracuje na skutecznym sprzęcie zabiegowym, takim, jak chociażby URZĄDZENIA Z RODZINY FOTONA.

Zabieg, na który się decydujemy polega w tym wypadku na podgrzaniu warstw skóry dzięki technologii laserowych, które dostępne są w laserach erbowo-yagowych firmy Fotona. Takie oddziaływanie sprawia, że w skórze dochodzi do intensywnej przebudowy włókien kolagenowych, jak również pobudzana jest produkcja nowych. Jednocześnie dochodzi do złuszczenia naskórka. Dzięki poddaniu skóry takiej intensywnej stymulacji doprowadzamy do jej intensywnej regeneracji oraz odmłodzenia, poprzez przywrócenie dawnego poziomu jędrności.

Procedura laserowa wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim w czasie zabiegu pacjent przez cały czas musi mieć oczy zasłonięte specjalnymi nakładkami, które chronią je przed działaniem światła lasera. Z uwagi na fakt, iż zabieg może powodować ból lub dyskomfort, to w czasie przygotowań do jego wykonania specjalista nakłada na skórę pacjenta specjalny krem o działaniu znieczulającym.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG?

Bezoperacyjny laserowy lifting powiek wykonany z zastosowaniem urządzeń, takich jak LASERY FOTONA, to procedura skuteczna i sprawdzona, pozytywnie wpływająca na poprawę poziomu estetyki i ogólnego wyglądu powiek zarówno górnych, jak i dolnych. Zastosowanie tego zabiegu jest polecane w sytuacjach, gdy pacjentowi zależy na: poprawie napięcia skóry, podniesieniu opadającej powieki górnej, dokonaniu redukcji zmarszczek w obrębie powiek górnych oraz dolnych, czy wygładzeniu skóry w okolicach oczu i na powiekach. Ten zabieg sprawia, że każdy z tych efektów można osiągnąć bez konieczności kładzenia się na stole operacyjnym.

CZY ISTNIEJĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

Zabiegi laserowe laserem frakcyjnym są stosunkowo bezpieczne i posiadają pochlebne opinie, jednak mimo wszystko nie mogą zostać wykonane u każdego pacjenta. W niektórych przypadkach konieczne jest odłożenie ich w czasie lub konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie naszych schorzeń. Laserowy lifting powiek nie może być wykonany: u osób leczących się z powodu chorób onkologicznych, kobiet ciężarnych i karmiących piersią, osób ze skłonnościami do tworzenia się bliznowców, u osób, u których występują problemy z krzepliwością krwi. Oprócz tego zabieg odracza się w przypadku, gdy na skórze występują aktywne stany zapalne, osoba była leczona retinoidami – odczekać należy pół roku. Okres ten należy zachować również od zakończenia antybiotykoterapii, czy po odstawieniu ziół i leków o działaniu światłouczulającym. Zadaniem lekarza-specjalisty, do którego zgłaszamy się na zabieg jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, jak również podanie pacjentowi odpowiednich zaleceń, na czas przygotowania do zabiegu. Procedur laserowych nie wykonuje się również na opalonej skórze.

Skóra po zabiegu i jej rekonwalescencja

Omawiany zabieg, czyli laserowy lifting powiek, wyróżnia się niskim poziomem inwazyjności. Oznacza to więc, że wszelkie skutki uboczne czy powikłania po jego wykonaniu nie występują lub są niewielkie. Bezpośrednio po zabiegu, w tym samym dniu na skórze może być widoczne zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk. Są to niewielkie i mało dokuczliwe objawy, które samoistnie i całkowicie ustępują w czasie od 5 do 7 dni.

Jeśli wykonamy u siebie laserowy lifting powiek, to pierwsze wymierne efekty zaobserwujemy już po upływie jednego tygodnia, z kolei w kolejnych dniach dostrzeżemy już efekt optymalny.

JAK WIELE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ?

Dla uzyskania optymalnego efektu nie wystarczy jeden zabieg. W zależności od stanu skóry pacjenta, jak również poziomu zaawansowania problemu, z jakim chce on sobie poradzić z wykorzystaniem lasera specjalista zaleca wykonanie o 1 do 6 zabiegów w serii. Przy czym jeden jest rzadkością i wykonuje się go raczej u osób młodszych. Pomiędzy kolejnymi zabiegami skóra musi mieć czas na regenerację, w związku z czym przeprowadza się je w 2 do 4 - tygodniowych odstępach czasu, a sesje pielęgnacyjne podtrzymujące efekt zabiegu zaleca się wykonywać co 4-6 miesięcy. Laserowy lifting powiek przeprowadzany w serii wymaga od pacjentów stałego stosowania się do zaleceń specjalisty, również pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Zabieg nie wymaga wielkich nakładów czasu. Przygotowanie do zabiegu zajmuje około pół godziny, gdyż tyle musimy odczekać po nałożeniu kremu znieczulającego na skórę. Dopiero po tym czasie zaczyna on działać i można przystąpić do zabiegu z użyciem laseroterapii. Sam zabieg zajmuje natomiast do 30 min.


LASEROWY LIFTING POWIEK – SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Laserowy lifting powiek wykonywany laserami Fotona jest nowym zabiegiem, który wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa i niską inwazyjnością. Pacjenci, którzy się mu poddają nie muszą obawiać się skutków ubocznych, czy powikłań. Wszelkie objawy po jego wykonaniu są niewielkie i ustępują po kilku dniach. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na poziom skuteczności zabiegów wykorzystujących technologię laserową. Efekty, jakie udaje się dzięki nim osiągnąć, sprawiają, że skóra wygląda zdecydowanie młodziej i promienniej. Zdaniem pacjentów, którzy zdecydowali się na taki bezinwazyjny lifting, zabieg jest godny polecenia, gdyż daje rezultaty, sprawiając że skóra okolicy oczu wygląda zdecydowanie młodziej, a dodatkowo krótki proces gojenia się jest ważnym, przekonującym czynnikiem. Podnoszenie, lifting powiek jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem.

Podsumowanie

Zabiegi wykorzystujące technologie laserową uznawane są obecnie za jedne z bezpieczniejszych w medycynie estetycznej, a jednocześnie niezwykle skuteczne. Każdy zabieg musi być poprzedzony szczegółowym wywiadem i ustaleniem szczegółowego schematu leczenia występujących indywidualnie u pacjenta problemów skórnych. Każdy z nas jest inny, tak więc i zabiegi laserowe muszą zostać odpowiednio dopasowane do potrzeb konkretnego pacjenta.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE