Wszystkie artykuły

MEDYCYNA ESTETYCZNA A OPALANIE – KIEDY MOŻEMY WYJŚĆ NA PLAŻĘ PO ZABIEGU?

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
MEDYCYNA ESTETYCZNA A OPALANIE – KIEDY MOŻEMY WYJŚĆ NA PLAŻĘ PO ZABIEGU?
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA WAKACJE
  3. KIEDY NIE WARTO SIĘ OPALAĆ?
  4. ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Czym jest bezpieczne opalanie skóry? Przede wszystkim obejmuje ono nie tylko wyjście na słońce, a cały proces. Jego podstawą jest całoroczna pielęgnacja skóry – odpowiednie nawilżenie, regeneracja i złuszczanie. Peeling przed opalaniem to nie tylko doskonała baza dla opalenizny, ale także sposób, który doskonale eliminuje ryzyko uszkodzenia naskórka.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA WAKACJE

Wakacje to czas w którym chętnie odsłaniamy ciało, nie chcąc zamartwiać się nadmiernym owłosieniem. Przed urlopem warto pomyśleć o zabiegu epilacji (trwałym usuwaniu owłosienia za pomocą lasera), lub depilacji (usunięciu jedynie łodygi włosa poprzez golenie ,lub wyrwanie go razem z cebulką np. woskiem). Tylko czy można się opalać po depilacji lub peelingu? Jak najbardziej, ale tylko pod warunkiem, że ostatni peeling oraz depilację wykonamy kilka dni przed wyjściem na słońce. W przypadku epilacji należy odczekać około czterech, do sześciu tygodni. Podrażniony naskórek może zareagować zaczerwienieniem, a opalanie zakończyć bólem i pieczeniem. Szczególnie szkodliwe dla naszego zdrowia są promienie UVA, które przenikają do głębokich warstw skóry. Najgroźniejszą konsekwencją ekspozycji na promieniowanie może być czerniak, czyli nowotwór skóry. Słońce wywołuje także inne negatywne skutki. Potwierdzony jest m.in. jego szkodliwy wpływ na skórę, a także fakt, że fotostarzenie odpowiada za utratę jej jędrności.

Zanim wyjedziemy na wakacje, czy zaplanujemy weekend na kocu w pobliskim parku, warto zwrócić także uwagę na zażywane lekarstwa i zioła, oraz stosowane kosmetyki. Niektóre leki takie jak m. in. tetracykliny, sulfonamidy, niesterydowe leki przeciwzapalne w połączeniu ze słońcem mogą spowodować poparzenia. Skłonność do poparzeń skóry wzrasta także po spożyciu niektórych ziół na przykład dziurawca czy soku z selera. Podobnie jest z perfumami, jeśli planujemy dłuższy pobyt na słońcu, lepiej z nich zrezygnować.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

KIEDY NIE WARTO SIĘ OPALAĆ?

Po długiej ekspozycji na słońce bez odpowiedniej ochrony, skóra jest zaczerwieniona i obolała. W tym czasie należy zrezygnować z opalania i dać skórze czas na regenerację. W takiej sytuacji pomocne będą letnie prysznice, okłady chłodzące oraz kosmetyki z pantenolem i alantoiną.

W przypadku podrażnienia skóry po opalaniu unikaj balsamów i kremów z perfumami czy alkoholem w składzie. Zamiast tego poszukaj takich z masłem shea, kwasem hialuronowym, aloesem lub gliceryną. W przypadku, kiedy skóra zacznie się łuszczyć nie wolno jej zrywać ani stosować peelingów enzymatycznych.

Nie tylko zaczerwieniona skóra jest powodem dla którego warto zastanowić się nad unikaniem słońca. Z długich kąpieli słonecznych warto zrezygnować także w ciąży, i to przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze zbyt długie przebywanie na słońcu, szczególnie w południe, sprawia, że temperatura ciała podnosi się, czego skutkiem może być omdlenie, czy przedwczesne skurcze. Po drugie, za sprawą zmian hormonalnych u ciężarnych zwiększone jest prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień i plam pigmentacyjnych.

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, ale w czasie jej trwania warto unikać słońca i wstrzymać się z wykonywaniem zabiegów laserowych.

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Latem, skóra pod wpływem klimatyzacji, morskiej i chlorowanej wody i promieniom słonecznym szybciej ulega procesom starzenia. Aby temu zapobiec warto zapisać się na zabiegi które zredukują zmarszczki i odmłodzą skórę twarzy. Podczas zabiegu urządzenie BTL EXILIS ELITE tworzy głęboko w skórze mikrouszkodzenia termiczne, które stymulują włókna kolagenowe, co powoduje znaczną poprawę napięcia tekstury skóry. Efekty można zaobserwować już po pierwszym zastosowaniu.

Aby czuć się w pełni komfortowo na plaży, przed planowanym urlopem do treningów i diety warto dodać zabiegi wyszczuplające w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Nowoczesne urządzenia do modelowania sylwetki nie tylko pomagają wysmuklić ciało, ale także rzeźbią mięśnie. Przykładem takiego urządzenia jest BTL EMBODY które bazuje na technologii HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology). Jest to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Technologia HIFEM w obszarach poddanych zabiegowi wywołuje ponad maksymalne skurcze mięśni, a co za tym idzie buduje mięśnie.

W wakacje lubimy korzystać z ładnej pogody i eksponować ciało na promienie słoneczne. Niestety po powrocie z urlopu często wiąże się to z problemem przebarwień. Obecnie na rynku istnieją urządzenia laserowe i procedury zabiegowe takie jak na przykład Melasma 4D wykonana urządzeniem FOTONA STARWALKER, która poradzi sobie z usuwaniem ewentualnych przebarwień. Laser Q-Switched Nd: YAG MaQX emituje impulsy mierzone w pikosekundach. Energia lasera niszczy melanosomy, rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które w następnej kolejności są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Dzięki temu, że energia laserowa przechodzi przez tkanki bez uszkadzania naskórka, działa na cały przekrój skóry, uspokajając stan zapalny, a w ostatniej fazie pobudza regenerację naskórka.

Podsumowanie

Lato to piękna pora roku z której warto korzystać, ale należy robić to w sposób rozsądny.

To dobry moment na korzystanie z zabiegów na ciało, które nie tylko poprawią nasze samopoczucie, ale także pozwolą pochwalić się efektami. W wakacje nie należy zapominać o stosowaniu kremów z filtrem i innych zabezpieczeń przed słońcem, w postaci np. okularów i okryć na głowę, tak aby uniknąć poparzeń i przebarwień. Dzięki zastosowaniu się do tych prostych zasad, z urlopu przywieziemy tylko piękne wspomnienia i złocistą opaleniznę.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE