Wszystkie artykuły

OPADAJĄCE POWIEKI – LASER CZY SKALPEL ?

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
OPADAJĄCE POWIEKI – LASER CZY SKALPEL ?
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. SIOSTRO SKAPEL!
  3. ŚWIATŁO W OCZACH
  4. LASER PRZYSZŁOŚCI
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Nadmiar i wiotkość skóry na powiekach to nie tylko defekt urody, ale często także przypadłość ograniczająca pole widzenia i sprawiająca, że zaczynamy mrużyć oczy lub nienaturalnie odchylać głowę. To z kolei może powodować kolejne dolegliwości, takie jak chociażby: asymetryczne napięcia w mięśniach czy bóle głowy.

Opadanie powiek często związane jest z postępującymi procesami starzenia, kiedy to fizjologicznie zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny a skóra i mięśnie tracą swoją sprężystość. Powieki stają się ciężkie, skóra jest pomarszczona i wiotka, pojawiają się także kurze łapki i worki pod oczami. Niestety także wielogodzinne przebywanie przed komputerami oraz wpatrywanie się w ekrany smartfonów bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję i wygląd zarówno samych oczu jak i skóry wokół nich. A kto z nas jest od tego wolny w dzisiejszych czasach?

SIOSTRO SKAPEL!

Jednym z bardziej popularnych zabiegów na opadające powieki jest procedura chirurgiczna. Jest skuteczna i daje spektakularne efekty jest to jednak operacja i nie każdy może lub chce się na nią zdecydować. Blefaroplastyka to zabieg efektowny, dający rezultat odmłodzenia wyglądu całej twarzy o kilka lat. Przy pomocy skalpela można wykonać korektę powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W przypadku opadających powiek górnych wykonuje się nacięcie w fałdzie powiekowym – naturalnym zagłębieniu na powiekach, a następnie wycina nadmiar skóry i modeluje mięsień okrężny oka. Blizny po takim cięciu są niemal niewidoczne. Efekty są trwałe jednak taka operacja jest terapią inwazyjną i obarczoną ryzykiem powikłań.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

ŚWIATŁO W OCZACH

Rozwój technologii i wprowadzenie zaawansowanych urządzeń do obszarów medycyny estetycznej sprawiło, że chirurgia plastyczna w przypadku tego problemu zaczyna schodzić na drugi plan. Poprawię napięcia i obkurczenia skóry powiek uzyskujemy dziś coraz częściej dzięki terapii laserem erbowo-yagowym. Zabieg jest całkowicie bezpieczny a poza tym bezbolesny. W przeciwieństwie jednak do chirurgicznej blefaroplastyki, gdzie zazwyczaj wykonuje się jeden zabieg, lifting laserowy powiek wymaga kilku powtórzeń. Bonusem natomiast jest, że zabieg ten poprawia również jędrność skóry powiek i ma wysoką skuteczność, jeśli zrobi się go w początkowej fazie opadania powiek. Skóra jest wówczas jeszcze bardzo podatna na stymulację i zabieg nie tylko likwiduje istniejący defekt, ale także wpływa na przyspieszenie naturalnych procesów odnowy. Skóra staje się bardziej gęsta, sprężysta i dłużej zachowuje młodość, oko jest bardziej otwarte a twarz wygląda na wypoczętą i zdrowszą. Śmiało można powiedzieć, że laserowa korekcja powiek to wysoko skuteczny zabieg medycyny estetycznej.

LASER PRZYSZŁOŚCI

Laserowy lifting powiek wykonywany LASERAMI FOTONA to jedna z bardzo skutecznych metod korekty opadających powiek. Terapia SmoothEye Fotona może być wykonana na powiece górnej i dolnej. Przeprowadza się ją od strony zewnętrznej na powierzchni skóry. Gałki oczne są chronione przed światłem lasera specjalistycznymi osłonami. Zabieg wykorzystuje specjalny nieablacyjny tryb laserowy: SMOOTH. Dochodzi do natychmiastowego skrócenia włókien kolagenowych w tkankach, a następnie także ich stopniowej przebudowy i tworzenia nowych, sprężystych włókien. Seria 3 zabiegów daje wysokie rezultaty w sposób minimalnie inwazyjny, bez zastrzyków i operacji. Dodatkowo skóra okolic oczu ulega pogrubieniu i zagęszczeniu oraz zminimalizowana zostaje widoczność zmarszczek (w tym kurze łapki). Skóra jest rozjaśniona i jednolita.

Podsumowanie

Warto podkreślić, że ta kuracja laserowa poza samą korektą wiotkiej skóry powiek jest również intensywną stymulacją przywracającą skórze gładkość i poziom jędrności z czasów młodości. Pierwsze efekty uniesienia powiek widać mniej więcej po tygodniu, na pełen rezultat przebudowy i odmłodzenia trzeba tu jednak poczekać kilka miesięcy. Zabiegi wykorzystujące technologie laserowe Fotona w medycynie laserowej należą do bezpiecznych i skutecznych, ale każdorazowo powinny być dopasowane do potrzeb i warunków pacjenta oraz skonsultowane ze specjalistą.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE