Wszystkie artykuły

SPOSOBY NA SPOWOLNIENIE STARZENIA SKÓRY

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
SPOSOBY NA SPOWOLNIENIE STARZENIA SKÓRY
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. POZNAJ OBJAWY STARZENIA SKÓRY
  3. JAK SPOWOLNIĆ STARZENIE SKÓRY?
  4. ZABIEGI CHRONIĄCE SKÓRĘ
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Starzenie się skóry to jeden z nieuniknionych procesów w życiu człowieka, który prędzej czy później dotyka każdego. Na proces starzenia się skóry w dużej mierze ma wpływ ubytek kolagenu – czyli głównego białka tkanki łącznej, zbudowanego z aminokwasów, które niczym klej łączy komórki (stąd jego nazwa – greckie słowo „kolla” oznacza właśnie „klej”), oraz elastyny. Zarówno kolagen jak i elastyna w skórze odpowiadają za jej spójność, gęstość, sprężystość i elastyczność – a więc za to wszystko, co decyduje o młodym wyglądzie skóry i braku zmarszczek. Im mniej jędrna skóra, tym łatwiej i szybciej powstają zmarszczki. Dodatkowo z wiekiem skóra coraz słabiej opiera się grawitacji, zmniejsza się ilość wiążącego wodę kwasu hialuronowego, a warstwa hydrolipidowa która ma za zadanie chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi staje się cieńsza.

POZNAJ OBJAWY STARZENIA SKÓRY

Nauce nie są jeszcze znane powody starzenia się skóry, jednak przeanalizowano w jaki sposób zachodzi ten proces.

Wraz z wiekiem, w naszym organizmie spada poziom niektórych białek oraz zdolności naprawczych poszczególnych komórek.

W naszym ciele zachodzą zmiany hormonalne, zmniejsza się poziom estrogenów bądź androgenów, do tego dochodzi jeszcze narażenie na długoletni stres oksydacyjny.

Pierwsze objawy starzenia się skóry są możliwe do zaobserwowania gołym okiem – najczęściej są to zmarszczki mimiczne zlokalizowane wokół ust oraz w okolicach oczu.

W następnej kolejności wskutek opadania tkanek i wiotkości skóry, możemy zaobserwować zmiany w owalu twarzy. Zła wiadomość jest taka, że niestety nie da się uniknąć zmarszczek – ich pojawienie się jest naturalnym procesem związanym ze zmianą fizjologii i struktury skóry wraz z upływem czasu. Można powiedzieć, że zmarszczki to zagłębienia skórne, które w zależności od głębokości, długości i ułożenia przybierają formę siateczki, bruzd lub cienkich linii. Czas na dobrą wiadomość: proces starzenia skóry można opóźnić!

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

JAK SPOWOLNIĆ STARZENIE SKÓRY?

Stan naszej skóry wiele mówi o tym, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu. Dlatego istotnym jest aby nie zapominać o zdrowym stylu życia. Warto pamiętać o: zbilansowanej diecie bogatej w błonnik, leczeniu skóry jeśli tylko pojawią się u nas zmiany dermatologiczne, piciu odpowiedniej ilości wody oraz aktywności fizycznej. Istotne jest znalezienie balansu między pracą, odpoczynkiem a aktywnością fizyczną. Nie należy zapominać o tym jak istotne w dbaniu o skórę jest wysypianie się. O ile oczywiście jednorazowa zarwana noc raczej nie niesie za sobą poważnych konsekwencji, o tyle regularnie niedosypianie może silnie wpływać na stan zdrowia oraz na szybsze starzenie się organizmu – również skóry.

Oprócz dbania o skórę od wewnątrz, należy dbać o nią także od zewnątrz. W pielęgnacji skóry kluczowe jest oczyszczanie jej z zanieczyszczeń, a także nawilżanie. Prawidłowa pielęgnacja to także złuszczanie, nie tylko poprzez stosowanie peelingów w domu, ale także poprzez wizyty w profesjonalnym gabinecie. To doskonały sposób na profilaktykę przeciwstarzeniową. Dzięki profesjonalnym urządzeniom, takim jak INNOFACIAL w jednym zabiegu mamy możliwość połączenia skuteczności kilku produktów, a efekt widoczny jest tuż po zabiegu. URZĄDZENIE INNOFACIAL posiada wszystkie zalety peelingu chemicznego i kondycjonowania tkanek. Urządzenie głęboko oczyszcza, stymuluje mikrokrążenie i nawilża skórę, oraz wzmacnia ją o składniki odżywcze i ochronne. Skóra po zabiegu jest dotleniona, nawilżona i oczyszczona, a drobne zmarszczki zostają spłycone.

ZABIEGI CHRONIĄCE SKÓRĘ

Optymalnym rozwiązaniem chroniącym skórę przed starzeniem się, jest wczesne podjęcie działań, dzięki którym działamy nie tylko naprawczo, ale i profilaktycznie. Na szczęście dzięki urządzeniom coraz łatwiej jest odzyskać młody, naturalny wygląd. Z nadmiarem skóry powiek doskonale poradzi sobie procedura SmoothEye wykonywana LASEREM FOTONA.

Zabieg ten polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry powiek i okolicy oka od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej – czyli błony śluzowej powieki w specjalnym nieablacyjnym trybie laserowym SMOOTH, w wyniku czego dochodzi do natychmiastowego skrócenia wiotkich włókien kolagenowych skóry powiek, a w dłuższym okresie również do ich stopniowej przebudowy i tworzenia nowych, zdrowych i silnych włókien. Starzenie się twarzy dotyczy nie tylko skóry, ale także mięśni. Najnowocześniejsze urządzenia laserowe mają możliwość stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej, a tym samym prowadząc do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Laser Er: Yag od FOTONY w trakcie procedury Endoliftingu poprawia kondycję i elastyczność mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych i górnej oraz dolnej części ust.

Być może starzenie się skóry jest zjawiskiem nieuniknionym, na szczęście dzięki medycynie estetycznej możemy wyraźnie wpłynąć na jego maksymalne opóźnienie.

Podsumowanie

* wg. badań: Przyczyny wewnątrzpochodnego starzenia się skóry Reasons of endogenous aging of the skin Barbara Zegarska, Magdalena Woźniak Katedra i Zakład Kosmetologii Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE