Wszystkie artykuły

UJĘDRNIANIE SKÓRY LASEREM. CZY WARTO?

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
UJĘDRNIANIE SKÓRY LASEREM. CZY WARTO?
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. PRACA NAD IDEAŁEM
  3. BOSKIE CIAŁO
  4. FOREVER YOUNG
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Laserowe napinanie skóry to sposób na ujędrnienie poprzez stymulację wzrostu kolagenu i elastyny pod wpływem ciepła (wraz z wiekiem nasza skóra produkuje coraz mniej tych dwóch białek). Laserowe ujędrnianie skóry jest bardzo popularnym zabiegiem, ponieważ jest mało inwazyjne i daje trwałe rezultaty, które z czasem wręcz się pogłębiają. Rozprawia się z wiotkością, napina, pogrubia i wygładza skórę. Może być stosowane na dowolnym obszarze twarzy lub ciała. Możemy więc ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży czy skórę na twarzy. A przy tym jest to terapia niechirurgiczna, nieinwazyjna i praktycznie bezbolesna.

PRACA NAD IDEAŁEM

Każdy, kto obawia się zwiotczenia skóry, chce się rozprawić z mało jędrnym brzuchem czy pośladkami, potrzebuje wzmocnienia i napięcia skóry na twarzy lub zniwelować nierówną teksturę powinien pomyśleć o zabiegu laserowym. Ważna informacja – zadbaj o kondycję skóry przed terapią laserem. Upewnij się, że skóra jest gotowa, nie jest podrażniona i nie ma na niej świeżych stanów zapalnych czy opryszczki. Powinna być też dobrze nawilżona. Zamiast czekać na objawy procesów starzenia się warto skorzystać z terapii laserem profilaktycznie – między 20 a 30 rokiem życia. Trudno jest oczywiście podać konkretny wiek, ponieważ genetyka odgrywa istotną rolę i każdy z nas starzeje się inaczej. Aby zachować młodą i jędrną cerę warto pomyśleć też o wprowadzeniu do swojego kosmetycznego menu regularnej ochrony przed UV (i okularów przeciwsłonecznych, które powstrzymają nas przed mrużeniem oczu) oraz kosmetyków z witaminą C i kwasem hialuronowym.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

BOSKIE CIAŁO

FOTONA to platforma laserowa. Łączy skuteczność z bezpieczeństwem potwierdzonym badaniami. FOTONA TightSculpting™ laserowa metoda redukcji tkanki tłuszczowej (zupełnie nieinwazyjna) z jednoczesnym ujędrnieniem skóry. Sekretem jest tu synergiczne połączenie pracy dwóch laserów (Nd:YAG i Er:YAG) podczas jednej sesji. Uzupełniające się długości światła redukują ostatecznie tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniają skórę. Osiągamy wymarzony kształt a przy tym skóra jest bardziej gęsta i pięknie napięta. Kuracja składa się z dwóch części – najpierw redukujemy niepotrzebną tkankę tłuszczową (laserem neodymowo-yagowym), który jednocześnie pomaga ujędrnić głębsze struktury skóry. Wytworzone ciepło powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych na wybranym obszarze – to tak zwana selektywna, nieinwazyjna lipoliza. Drugi etap zabiegu to terapia laserem erbowo-yagowym, którego zadaniem jest ujędrnienie i napięcie zewnętrznych partii skóry. To idealny zabieg do poprawy wyglądu brzucha czy pośladków. Skóra wygląda młodziej a cała sylwetka jest bardziej proporcjonalna i zwarta. Efekty widać niemal natychmiast, ale po upływie około 2 miesięcy możemy zauważyć jeszcze większą poprawę wyglądu.

FOREVER YOUNG

Piękny owal, jędrna, napięta i gładka cera to marzenie, które może spełnić zabieg FOTONA 4D. Ten laserowy lifting jest połączeniem czterech różnych procedur zabiegowych w jednej terapii. Znakiem rozpoznawczym FOTONA 4D jest lifting wykonywany od wnętrza jamy ustnej – określany jako endolifting. Daje on efekt ujędrnienia i napięcia skóry, a jednocześnie wypełnienia bruzd nosowo - wargowych i zmarszczek oraz skorygowania asymetrii powstałych w wyniku procesów starzenia się. Za ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry odpowiada tryb Piano® –polegający na zastosowaniu długiego impulsu lasera neodymowo-yagowego, który działa pobudzająco na napięcie skóry. Na tym etapie naświetla się skórę światłem lasera powodując jej głęboki termolifting. Stymulowana jest produkcja nowych włókien kolagenowych, ale także porządkowane jest ułożenie tych, już istniejących przez co cała skóra natychmiast wygładza się.

Procedurę FOTONA 4D można dobierać indywidualnie do potrzeb pacjenta, nie zawsze trzeba wykonywać wszystkie cztery etapy. W celu zwiększenia gęstości skóry warto zdecydować się na serię zabiegów Piano – są bezbolesne, szybkie i natychmiast po terapii można wrócić do codziennych zajęć.

Podsumowanie

TightSculptingTM pozwala uzyskać świetne efekty w modelowaniu ciała oraz redukcji tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem. Zabieg trwa ok. 30 minut i zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów raz w miesiącu.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE