Wszystkie artykuły

ZABIEGI FALĄ AKUSTYCZNĄ (UDERZENIOWĄ)

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
ZABIEGI FALĄ AKUSTYCZNĄ (UDERZENIOWĄ)
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. FALA UDERZENIOWA – NA CZYM TO POLEGA?
  3. URZĄDZENIE NA FALI – BTL X-WAVE
  4. EFEKTY PO FALI UDERZENIOWEJ
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Fale akustyczne wykorzystywane są w medycynie i rehabilitacji od ponad 40 lat. Stosuje się je do rozbijania kamieni nerkowych, leczenia schorzeń ścięgien i mięśni. Ostatnie lata pokazały, że ta metoda przyczynia się do redukcji cellulitu, poprawianiu wyglądu blizn (nawet starych) oraz niwelowaniu rozstępów. Okazało się, że przy okazji można także wyszczuplić wybrane obszary ciała, ponieważ zabieg z zastosowaniem tej metody powoduje także rozerwanie błony komórek tłuszczowych, czyli trwałe zniekształcenie i uszkodzenie adipocytów, które następnie w sposób naturalny są usuwane z organizmu.

FALA UDERZENIOWA – NA CZYM TO POLEGA?

ZABIEG FALĄ UDERZENIOWĄ powoduje przede wszystkim rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności skóry. Poprawia się krążenie krwi i limfy w tkankach, przyspiesza się metabolizm tkankowy i usuwanie szkodliwych toksyn. Fala stymuluje także rozpad komórek tłuszczowych. Skóra jest odżywiona i dotleniona. Dzięki pobudzeniu produkcji nowego kolagenu oraz elastyny staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i bardziej gęsta a tym samym oznaki cellulitu w postaci wgłębień na skórze ulegają redukcji. Zmniejsza się również sam obwód ciała. To wszystko bez wyrzeczeń, długotrwałej rekonwalescencji i bez ryzyka powikłań.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

URZĄDZENIE NA FALI – BTL X-WAVE

BTL X-WAVE to urządzenie wysyłające silne impulsy dźwiękowe, które rozchodzą się po ciele w postaci drgań. Ta metoda pierwotnie była stosowana do kruszenia kamieni nerkowych, a obecnie jest szeroko stosowana w fizjoterapii, między innymi w zwalczaniu bólu i medycynie sportowej. W medycynie estetycznej delikatna radialna (promienista) fala akustyczna jest specjalnie zmodyfikowana na potrzeby leczenia cellulitu. W celu uniknięcia uszkodzenia tkanek stosuje się tu niższy poziom energii. Dzięki temu fale penetrują tkanki oddziałując na nie terapeutycznie, ale nie uszkadzają ich z zewnątrz. FALE AKUSTYCZNE OD URZĄDZENIA BTL X-WAVE są falami uderzeniowymi wykorzystującymi skokowe zmiany ciśnienia, wysoką amplitudę oraz bez okresowość. Specjalny aplikator posiada przekaźnik, do którego przesyłana jest energia kinetyczna naboju, wytworzona za pomocą sprężonego powietrza. Zabieg trwa zazwyczaj około pół godziny i jest bezbolesny.

EFEKTY PO FALI UDERZENIOWEJ

SKUTECZNOŚĆ ZABIEGU BTL X-WAVE zwiększa wykonanie go w serii w ilości i odstępach czasu wskazanych przez specjalistę. Na co możemy liczyć po takiej terapii? Po pierwsze ciało jest gładsze, skóra grubsza, bardziej jędrna. Wygładzają się nierówności – cellulit i rozstępy stają się praktycznie niewidoczne. Dodatkowo ciało w obszarze poddanym zabiegowi jest wyraźnie wymodelowane, znika nadmiar tkanki tłuszczowej. ZABIEGI BTL X-WAVE powodują też poprawę krążenia oraz zminimalizowanie tendencji do powstawania obrzęków.

Podsumowanie

Fala uderzeniowa przynosi nie tylko szybkie i długotrwale efekty, ale jest również w pełni bezpieczna, nieinwazyjna a przy tym nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest bezbolesna. Wysoka skuteczność tej metody została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi a rezultaty zabiegów utrzymują się minimum przez 6 miesięcy.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE